Alain Danon

1959 yılında İstanbul'da doğdu. Yüksek öğrenimimi Kimya Mühendisi olarak Fransa’da tamamladı. 1984 yılından beri bir mümessillik firmasında ortak olarak yabancı tekstil ve ambalaj makineleri pazarlıyor. Fotoğraf aşkı genç yaşta edindiği makine ile başladı, üniversite yıllarında okulun fotoğraf klübü yöneticiliği ve yaz aylarında muhtelif etkinliklerde fotoğraf çekip satarak gelişti. Özellikle sokak ve gezi fotografçılğı en çok ilgi duyduğu alanlardır. Son yıllarda İFSAK ve Focus Group bünyesinde gerçekleşen muhtelif fotograf atölyelerinde ve Timurtaş Onan projelerinde fotograf çalışmalarına devam etmektedir.

Alberto Modiano

1960 yılında İstanbul doğdu. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Plato Meslek Yüksek Okulu Fotoğraf ve Sinema mezunudur. 1979’da fotoğrafa başladı. 1995–1996 dönemi İFSAK Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Farklı dallarda fotoğraf ödülleri vardır. 20 yıllık bir çalışma sonunda oluşturduğu Türkçe Fotoğraf Yayınları Kütüphanesi, “Adana Sinema Müzesi”de sergilenmektedir. BASAF ve İFSAK Onur üyesidir. 10 fotoğraf kitabı, 2 biyografi kitabı, 1 şiir, 1 öykü ve 1 fotoğraf albümü yayınlanmıştır. Halen 500. Yıl Türk Yahudileri müzesinde Görsel ve belgesel film danışmanı ve Arşiv Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Fotoğrafın yanı sıra belgesel sinema, fotoğraf eğitmenliği ve sanat fotoğrafçılığı yapmakta, fotoğraflı edebiyat öyküleri yazmaktadır.

Aliye Rahşan Karabetça

1975 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde kalabalık bir ailenin en son üyesi olarak dünyaya geldi. Mimarlık Lisans ve Yüksek Lisansını Lefke Avrupa Üniversitesinde, doktora eğitimini ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde tamamladı. Fotoğraf sevdası, 1995 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 1. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş`ın ona hediye ettiği fotoğraf makinesi ile başladı. Fotoğraf ona 'bakarken aynı anda da görebilmeyi' öğreten bir sanat ve sonu olmayan bir tutku. İFSAK himayesinde Hakan Hatay, Timurtaş Onan'ın danışmanlığında çeşitli proje, sergi ve atölyelerde yer aldı. Bulunduğu eğitim kurumlarında bu sevdayı öğrencilerine de aşılamak ve mimari-fotoğraf ilişkisini öğretmek için fotoğraf üzerine dersler verdi ve çeşitli öğrenci sergileri düzenledi. Halen İFSAK'ın himayesinde Özhan Özde danışmanlığında "İstanbul Tarihi Su Yolları Projesi" kapsamında İstanbul'un tarihi su yapılarını fotoğraflamaya devam ediyor.

Amir İstiroti

1972 İsrael doğumludur. Uzun yıllar değişik sporlarla uğraştı. Yüzme, su topu, basketbol, boks üzerine 13 yıl wing chun yaptı.1995 te evlendi, iki çocuk babasıdır. Olivetti türkiye distribütörüdür. Fotoğraf merakı drone ile başladı 2015 ten beri drone çekimler yapıyor, akabinde kendini fotoğrafçılığın içinde buldu. Focus Group'ta fotoğraf eğitimi ile bilgisini pekiştirdi. Düzenli olarak gün aşırı fotoğraf çekmeye çıkar. Sürekli kendisini ve bilgisini geliştirir.

Aysun Bulca

1972 yılında İzmir’de doğdu. İTÜ Elektrik Mühendisliği, AÖF Kültürel Miras ve Turizm, AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerini bitirdi. 2023 Eylül ayından itibaren Kapadokya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim, Öğretim ve Araştırma Enstitüsü Turist Rehberliği Bölümü’ne devam ediyor. İFSAK üyesi, AFAD Gönüllüsü. Seyahat etmeyi, okumayı, resim yapmayı, fotoğraf ve video çekmeyi seviyor.

Cansu Abalı

1990 doğumludur , Anadolu Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü mezunu olup 8 yıllık kurumsal iş hayatının ardından kariyerine seramik sanatında devam etmektedir. Üniversite yıllarından beri fotoğrafçılıkla ilgilenmekte ve 2021 yılından beri analog fotoğrafçılık üzerine işler üretmektedir. İspanyolca ve İngilizce bilmektedir.

Denise Levi

1972 İstanbul doğumludur. Otelcilik, halkla ilişkiler, doğalgaz, bankacılık, gibi çok farklı sektörlerde 25 yılı aşkın yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra hobilerine ağırlık vermeye karar verdi. 2004 yılından beri yelkenci, 2008 yılından beri sporcu, ve 2010 yılından beri aralıklı olarak fotoğraf çekmektedir. 2010 yılında İFSAK’ta Temel Fotoğraf Eğitimi almıştır. 2013 yılında Türkiye’deki Yahudi Mirası Fotoğraf Yarışma’sında Renkli dalda birincilik ödülü kazanmıştır. İngilizce, ve İspanyolca bilir.

Deniz Horada

1956 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi ön lisans bilgisayar programcılığı bölümünden 1978 yılında mezun oldu. Fotografa ilgisi Focus Grup’ta aldığı temel ve ileri fotoğrafçılık dersleriyle başladı. Yoğun iş temposuyla birlikte, seyahatlerinde amatör çekimler yaptı. Emekliliğinden sonra proje çalışmalarına ve karma sergilere katılmaya başladı. Pati projesi kapsamında 2020 ve 2021 takvimlerinde fotoğrafları yer aldı. Timurtaş Onan Hoca önderliğinde siyah beyaz fotoğrafçılıkla tanıştı. Bu sayede baktığı ama göremediği nesneleri, renkleri, ışıkları daha iyi ayırt etmeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor.

Deniz Ural

1966, Edirne doğumludur. Uludağ Üniversitesi İİBF-Maliye Bölümü ve İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi-AÖF ''Fotoğrafçılık ve Kameramanlık'' bölümü mezunudur. Sanatın hemen her dalını özellikle resim ve çağdaş sanatı çok sevdiğinden ışık, renk, yaratıcılık, görsel zenginlik konularında bilgisi vardır. Hırvatistan'da Genel Fotoğrafçılık, Estetik ve Photoshop konularında eğitim aldı. Karma sergilere katıldı, 2015 yılı sonunda Zagreb'de ilk kişisel sergisini açtı. 2019 yılında İFSAK üyesi olup yeniden Temel Fotoğrafçılık ve İSMEK ''Yazarlık Atölyesi1'' eğitimlerini aldı. Halen çağdaş sanat eserleri yaratmaya, resim yapmaya, küçük deneme yazıları yazmaya, çeşitli atölye ve proje çalışmalarına katılarak kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Eliz Reyna

1974 İstanbul doğumludur .İstanbul Üniversitesi iletişim Fakültesi mezunudur. Fotoğraf yolculuğuna 2014 yilinda Focus Group la başladı. Fotograf çekerken anı yakalayıp onu hissedip paylaşabilmek onu mutlu ediyor. Fotoğraf çekerken şehrin ara sokaklarında kaybolup insanların hikayelerini dinlemek onu heyecanlandırıyor .Usta Eller , Kapılar ve Hayatlar, Pati Projesi 1-2-3, Gece Gündüz İstanbul fotograf sergilerine katılma fırsatı buldu.

Fatma Boyraz

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İktisat Fakültesi ve Yüksek Lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Muhasebe ve Denetim üzerine tamamladı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak 1998 yılından beri görev yapmaktadır. THOF bünyesinde Halkoyunları antrenörlük ile uzun yıllar halk danslarında yurtiçi, yurtdışı sahne ve festivaller kapsamında yöresel danslar gösteriminde yer almıştır. Lise yıllarından amatör natürmort yağlıboya tablo denemelerinin yansıra, İFSAK Temel Fotoğrafçılık eğitimi ile anları sonsuzlaştırmak için çekimler yapmaktadır. Üretmek hayatın en büyük dinamiği yaklaşımı ile yola çıkmış, Pati projesi ve İFSAK ailesi ile yoluna devam etmektedir.

Hilal Konuşkaner

1993 yılında Beykoz’da doğdu. Eğitimini Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında tamamladı. İş hayatını satış ve finans alanlarında sürdürmekte. Çocuk yaşlarda, babasının aldığı analog makine ile fotoğrafçılığa minik bir adım attı. Tesadüfler sonucu İFSAK ile tanıştı ve İFSAK’ta Temel Fotoğraf ve Doğa Fotoğrafçılığı eğitimlerini aldı. İskele ve Yaşam Projesi’nde çalıştı. 2019 yılında ise Pati Fotoğraf Projesi ile yolu kesişti. Hayvan, doğa, manzara aşığıdır aynı zamanda tarihi mekanlar çekmeye bayılır. Küçük yaşta gönül verdiği fotoğrafçılığı herkese sevdirmek en büyük amaçlarındandır.

Hope Mandel

Hope Mandel, an expat from the U.S., has made Istanbul her home since 2011. Her passion for photography traces back to her childhood when she received a Diana camera as a free gift for opening her first savings bank account. Her enthusiasm for various forms of photography, notably wildlife, travel, and street photography, has been unwavering. In 2015, Hope became a member of the Photo Club of Istanbul (PCI). Excitedly embracing the opportunity to participate in Pati, Hope's devotion to animals shines through. Since 2020, she has been actively involved in animal rescue efforts in Turkey, serving as a flight volunteer. At present, she shares her home with six rescue cats and one rescue dog!

Işıl Yaman

1974 yılında Adapazarı'nda doğdu. Y.T.Ü. Mimarlık bölümü mezunudur. Bilgi Üniversitesi Mimarlık Tarihi Teorisi ve Eleştirisi bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Halen Y.T.Ü. Sanat ve Tasarım Doktora Programında eğitimine devam etmektedir. 2008 yılından beri İFSAK üyesidir.

İpek Yıldız

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafa 2016 yılında, İFSAK’tan aldığı temel eğitimin ardından katıldığı proje ile başladı. Derneğin çeşitli atölye gruplarında yer aldı. Ağırlıklı olarak doğa-manzara fotoğrafları ve minimalist tarzda fotoğraflar çekmektedir.

İrem Onur

1974 yılında doğan İrem Onur İstanbul Universitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Patoloji Anbilim Dalı'da doçent doktor olarak görev yapmaktadır. İlk temel eğitimini 2017'de İFOD'da aldıktan sonra İFSAK'da temel eğitimin yanısıra farklı hocaların kurs, atolye ve projelerine katılmıştır. Aynı zamanda Muammer Yanmaz'ın temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerini tamamlamıştır. İlgi alanı sokak fotoğrafçılığı, portre ve doğa fotoğrafçılığıdır.

Mehmet Tuncer

1964 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Yaşamına İstanbul / Beşiktaş ve çeşitli zamanlarda Almanya’da devam etti. Eğitim ve öğrenimimi İstanbul da tamamladı en son Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında eğitim aldı. Eğitim dönemim sırasında Turizm ile tanıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Almanca / Türkçe Kokartlı Rehber oldu ve hali hazırda mesleğine bu şekilde devam ediyor. 2015 yılında İFSAK ile tanıştı, 209 dönem kursiyeri olarak Temel Eğitimini aldı ve üye oldu. Çeşitli etkinliklere, projelere katılarak fotoğraf çekmeyi öğrenen bir öğrenci olarak kendini görüyor. Şimdi Tania Sisa sayesinde çok sevdiği sokak hayvanları ile alakalı olan ve aynı zamanda eski köpeğinin adını taşıyan Pati projesine katıldı. Bu proje sayesinde yeni insanlarla tanışıyor ve sokak hayvanları için yararlı bir şeyler yapmaya çalışıyor..

Meltem İnanç

1966, İzmir doğumludur. İtalyan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra 20 sene medya sektöründe çeşitli televizyon kanalları ve gazetelerin reklam satış departmanlarında üst düzey yöneticilik ve genel müdürlük yaptı. En büyük tutkusu dünyayı gezmek, farklı kültürleri, coğrafyaları ve yaşam tarzlarını fotoğraflamak. Sokak, seyahat ve belgesel fotoğrafçılık üzerine çalışıyor. 2014 yılından beri IFSAK üyesidir. Fotoğrafları ulusal ve uluslararası bir çok karma fotoğraf sergisi ve kitabında yer almaktadır. Fotoğraf çekmek dünyayı anlamasını ve kendi gözüyle ifade etmesini sağlıyor ve onu çok mutlu ediyor.

Metin Kastro

1972 İstanbul doğumludur. Kadıköy Anadolu lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Fotoğraf çekmeye 2005 yılında Canon EOS 20D ile başladı. Sokak, portre gibi alanlarda fotoğraf çekmeye devam ederken, 2019 yılında gerçek tutkusunun vahşi yaşam fotoğrafçılığı olduğunu fark etmiştir. Bugün Afrika’da, Güney Afrika Cumhuriyeti başta olmak üzere, çeşitli ülkelerde zamanın önemli bir kısmını fotoğraf çekimi için savanada veya doğada geçirmektedir. Özellikle çektiği büyük kedi fotoğrafları Cape Town ve Johannesburg’da alıcı bulmuştur. İFSAK Üyesidir.

Monika İstiroti

1974 İstanbul doğumludur. 20 yaşında evlendi bir oğlu bir kızı var. 25 senelik iş hayatından sonra çocukları da yurtdışına okumaya gidince kendine hobi arayışına başladı. Öncelikle briç dersleri alıp o da yetmeyince Muammer Yanmaz ın fotoğraf kursuna katıldı. Focus Group'ta Lightroom eğitimi aldı. Ardından, 2020-2021 döneminde pati projesine katıldı, büyük bir keyifle devam etmektedir. Sahiplendiği iki köpeği vardır.

Mustafa Yıldırım

1984 yılında İstanbul'da doğdu. Ege Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Kurumsal bir şirkette satış analitiği yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllardır fotoğrafçılıkla ilgilenmiş fakat son 1 yıldır profesyonel olarak yapmaktadır. İFSAK Temel eğitim projesini tamamladıktan sonra, Pati projesi ve HİSTANBUL projesine katılarak İFSAK ailesi ile yoluna devam etmektedir.

Nurdan Turan

1969,İzmir doğumludur.  Marmara Üniversitesi İşletme ve 2.üniversite kapsamında AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okumuştur. 2016 yılında Niko Guido’dan aldığı Temel Eğitimle fotoğraf hobisi ve tutkusu haline gelmiş, dünyaya farklı bir gözle bakmaya başlamıştır. İFSAK üyesidir.

 2019 yılında Arel KALENDER’den aldığı ileri seviye fotoğrafçılık eğitimiyle beraber Kutup Ayıları Fotoğraf Grubu’na katılmıştır. 

Işığın peşinden gitmekten, ‘o an’ı yakalamaktan, İstanbul ve Türkiye sokaklarını, insanlarını,  fotoğraf gezginleri ile seyahat ettiği farklı ülkeleri ve kültürlerini fotoğraf sayesinde ölümsüzleştirmekten büyük keyif almaktadır.

Nergis Tablı

1989 yılında Samsun’da doğdu. Fotoğrafa 2022 yılında İFSAK’ta Temel Eğitim Semineri ile başladı sonra da Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüyle devam etti ve bırakamadı. Çeşitli Atölye ve seminerlere katılarak gelişimine devam da ediyor. Anlı durumları fotoğraflamayı seviyor ve daha çok kavramsal fotoğrafa ilgi duyuyor. Fotoğraf dışında koşu sporlarıyla ilgileniyor ve aktif olarak yarışlara katılıyor.

Nur Gürel

1964 yılı İzmir doğumludur. Boğaziçi Ünv. İşletme Fakültesi mezunudur. İnterbank, Nurol Menkul, Citibank şirketlerinde çalışmış emekli bankacıdır. Almanca ve İngilizce bilir. İFSAK Ve Yeşilyurt Spor Klüp üyesidir. Fotoğraf tutkusunu Pati Fotoğraf Projesi’ne katkılarıyla sürdürmektedir.

Nurdan Ayvalı

Marmara Üniversitesi Ekonometri mezunu olup, hâlihazırda bir finans şirketinde yöneticilik yapmaktadır. Fotoğrafa başlangıcını ise şöyle ifade etmektedir: “Hayat akışında yaşamın güzel detaylarını öncelikle parmağımla etrafımdaki insanlara gösteriyordum. Sonrasında bu anları telefonumla çekip parlaklaştıkça bu fotoğrafların insanlarda uyandırdığı duyguyu görmek beni daha çok heyecanlandırdı ve fotoğraf çekiminin, paylaşımının tutkum olduğunu fark ettim. Hızla giden yaşam akışında kadrajın arkasında olmak o sihirli anı yakalamak adeta yaşamın akışını durdurmak gibiydi. Bu bir mucizeydi.”

Orit Rumi

Anne, Yaratıcı Farkındalık Koçu , POY ™ Eğitmeni , Fotografçı, Hayvan sever Orit yolculuğuna 2013 International Coaching federation(ICF) onaylı Gestalt Coaching program eğitimi ile başladı. Vizyonunu Expressive Art Therapy ve Story Coaching ile genişletti. 2016’da Polonya’da “POY ™ Points of You Train The Trainer” eğitmenlik eğitimini tamamladı. ICF’ ten akredite koç ACC ünvanını aldı. Points of You bireylerin çalışmak istediği konulara farklı açılardan bakabilmesini sağlayan Fototerapi ile çalışılan bir araçtır. Amaç Fotograflara farklı açılardan bakıp, fotoğraflardaki detayları iç dünyamızla anlamlandırarak farkındalık yaratmaktır. Fotograf eğitimleri sürecinde Fotografçı Tania Sisa ile tanıştı ve Tania'nın önderliğinde 2019 yılından beri Pati fotograf projesine devam etmektedir. Birini sokaktan kurtardığı iki köpeği vardır. 1975 doğumlu ve üç çocuk annesidir.

Özlem Uçarkuş

İzmir Karşıyaka’lıdır. ODTÜ İşletme ve Bilkent MBA mezunudur. Fotoğrafla tanışması 2007’de derin denizlerde, sualtı çekimleri ile oldu. 2010 yılında İFSAK temel fotoğrafçılık eğitimini tamamlayarak bir süre İFSAK eğitim biriminde eğitmen yardımcılığı yaptı. İFSAK ve İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde Timurtaş Onan ile birçok proje ve atölyelere katıldı. 4 ayrı şehirde, 11 karma sergide fotoğrafları izleyicilerle buluştu. Sokakları, insanları, şehirleri gözlemleyerek değişen yüzlerini belgelemeyi seviyor, aynı zamanda su altının sessiz ama renkli, bir o kadar da etkleyici dünyasını da fotoğraflamaya devam ediyor.

Selma Cankat

1959 İstanbul doğumlu, TED Ankara Koleji ve HÜ Ekonometri mezunudur. Birçok bankada uluslararası ticaret, krediler vb alanlarında çalıştı. Emekli olunca lise çağından beri ilgi duyduğu fotoğrafçılıkla tekrar ilgilenmeye başladı. Niko Guido ile Seyahatler, projeler, Çağdaş Fotoğrafçılar grubu ile fotoğraf serüveni devam etti. A.Ü.A.Ö.F. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık programını tamamladı. Öğrenecek çok şey ve görülecek çok yer olduğunu düşünüyor.

Sennur Çevik Onan

1975 yılında İstanbulda doğdu. L.C.C. Lisan ve Kültür Merkezi’nden Grafik Sanatlar eğitimi aldı. 2004 yılında Reklamcılar Yaz Okulu’na katıldı. 18 yıl tasarımcı grafiker ve sanat yönetmeni olarak çeşitli reklam ajansları ve dergilerde çalıştı. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali 25.yıl afiş yarışmasında tasarımı birinci oldu. 2004 yılında İFSAK’da temel fotoğraf eğitimi aldım. 2007 yılında Caddebostan Kültür Merkezi ve İFSAK sergi salonunda açılan, Yeryüzünün Renkleri adlı karma sergiye katıldı. 2011 Haziran ayında “İlk Gösterim” adlı fotoğraf gösterimini sundu. 2. İFSAK Genç Fotoğrafçılar Festivali’nin düzenleme kurulunda yer aldı.

Sibel Razzon

Fotoğraf merakı, çocukluğunda babası ile birlikte çektiği fotoğraflar ile başladı. 2014 yılında aldığı eğitimlerle beraber, fotoğrafı bilinçli bir şekilde, teknik bilgisini ve yaratıcılığını kullanarak çekmeye başlaması, dünyayı algılama biçiminin de değişmesine ve bakmakla görmek arasındaki farkı hissetmesine önayak oldu. Katıldığı çeşitli projelerde, sergilerde, yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezilerinde, yeni insanlar ve dünyalarla tanıştı. Zaman içinde sokaklarda fotoğraf görmek ve çekmek en keyif aldığı konu haline dönüştü. Sibel 4 yıldır devam eden Pati Fotoğraf projesinde büyük bir keyifle yer aldı. Gerek İstanbul içerisinde gerek başka yerlerde fotoğraf çekerken insanların ve hayvanların hayatlarını izlemek ve kültürlerinin içerisine girmek fotoğrafa dair en büyük tutkusudur.

Şila Horoz

1978 İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra farklı iş alanlarında çalıştı. 2009 yılında çocukluğundan beri tutkusu olan fotoğrafçılık üzerine eğitimler almaya başladı. 2019'da ablasıyla birlikte bebek, çocuk ve aile çekimleri yaptıkları stüdyolarını kurdular. Bunun yanı sıra birçok farklı fotoğraf projesinde yer aldı ve sergilere katıldı. 2021'den beri sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla Pati Projesinde yer almaktadır.

Tania Sisa

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme fakültesi mezunudur. Yirmi yıl medikal yayıncılık firmasında genel koordinatör olarak çalıştı. Farklı fotoğraf eğitimlerinin ardından üyesi olduğu İFSAK’da kendisi gibi fotoğraf tutkunlarına destek vermeye başladı. Halen İFSAK bünyesinde “Yönetim Kurulu”nda görevine devam etmektedir. 2015 yılında profesyonel olarak doğum fotoğrafçılığı yapmaya başladı. Fotoğrafın farklı dallarında yurt içi ve yurt dışında çeşitli fotoğraf atölyelerine ve sergilerine katıldı, katılmaya devam ediyor. Eylül 2017’de “Fotokare” ismiyle kurduğu şirketinde çeşitli fotoğraf hizmetleri vermektedir. Stüdyosu, Maslak, İstanbul’dadır.

Tatjana Divjak

Tatjana, born in 1975 in Zagreb, Croatia, completed her studies in languages, literature, and translation before venturing into a life of travel and exploration that took her to various countries across Europe and South America. Her journey led her to Turkey in 2007, where she conducted research for her MA thesis. Tatjana has passionately dedicated herself to caring for street animals. Alongside her commitment to animal welfare, she has also developed a keen interest in photography, particularly in the realms of street and documentary photography, which she has been actively pursuing for the past few years. Her time is divided between Zagreb and Istanbul, where she lives with 4 rescue cats.

Vivi Arditi

1974 İstanbul’da doğdu. Sainte Pulcherie ve Saint Benoit’yı bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi. İş hayatına Michelin Lastik’lerinde başladı ve altı yıl çalıştı, daha sonra iki oğlu ile ilgilenebilmek için işi bıraktı. Bu sırada tahta boyama ve soyut akrilik boyama ile ilgilendi. Her zaman fotoğraf çekmeyi sevdi; zaten ailedeki herkesin fotoğrafını çektiğinden kendinin az fotoğrafı vardır. Bir arkadaşının tavsiyesi ile gittiği Focus Group’ta fotoğraf eğitimi aldı. Daha sonra 2,5 sene bacağından geçerdiği bir ameliyattan dolayı ara vermek zorunda kaldı. Başka bir arkadaşı sayesinde Arel Kalender ile tanışıp Kutup Ayıları Fotoğraf grubuna girdi. Hocasının ani vefatından sonra bir türlü eli makineye gitmedi. Yeni yeni tekrardan Pati Projesi ve Tania Sisa sayesinde makinesiyle çekimlere çıkmaya başladı.